Just another weblog
Friday January 18th 2019

Pobyt w Pradze. Co można zwiedzić?

Kiedy przywołujecie w swojej pamięci Pragę, to wspominacie naprawdę piękne wakacje, które udało Wam się spędzić w tej czeskiej stolicy. Jest to miasto, które zachwyca swoimi zabytkami, swoją kulturą. Praga ma swój magiczny klimat, któremu poddają się wszyscy przybyli do tego miasta ludzie.

Jest to największe czeskie miasto, gdzie już wieki temu zaczęli osiedlać się pierwsi ludzie. Przez ten okres Praga rozrosła się do ogromnych rozmiarów, gdzie znaleźć można mnóstwo zabytków, które są warte uwagi każdego turysty. Wśród wielu punktów, które znajdziecie w każdym przewodniku miejskim, kilka z nich zasługuje na specjalną uwagę.

Jeżeli przyjedziecie do tego miasta, to warto zatrzymać się tutaj na dłużej niż kilka godzin. Znajdźcie jakiś dobry hostel w Pradze-HostelPraha.com, który stanie się dla Was miejscem odpoczynku po zwiedzaniu czeskiej stolicy. Będzie tam na Was czekał bardzo wygodny i czysty pokój.

Pierwsze z nich to Hradczany, czyli jedna z najsłynniejszych dzielnic Pragi. To tutaj znajdziecie zamek królewski oraz Złotą Uliczkę. Jeżeli już wspominamy tą małą uliczkę, to warto wspomnieć, że jest z nią związana pewna legenda, którą warto poznać przebywając w tym mieście.
Przewodniki turystycznie nie pomijają również Malá Strana. Jest to miejsce uwielbiane przez miłośników budowli kościelnych, pięknych pałaców oraz ogrodów. Możecie wędrować uliczkami zapoznając się ze wszystkimi ciekawostkami tego miasta.

More from category

Najpiękniejsze wiedeńskie pałace
Najpiękniejsze wiedeńskie pałace

Wiedeń to jedno z najpiękniejszych europejskich miast, w którym znajduje się wiele niezwykle ciekawych zabytków. [Read More]

Interesting Sites

    Archives