Just another weblog
Friday January 18th 2019

Najpiękniejsze wiedeńskie pałace

Wiedeń to jedno z najpiękniejszych europejskich miast, w którym znajduje się wiele niezwykle ciekawych zabytków. Przed przyjazdem warto jednak znaleźć odpowiedni nocleg, z czym nie powinno być raczej problemów. Jeśli chodzi o noclegi w Wiedniu, to miasto ma do zaoferowania nie tylko kilku gwiazdkowe hotele, ale również gospodarstwa agroturystyczne i hostele oferujące bardzo przystępne warunki. Wśród najciekawszych wiedeńskich zabytków można wymienić przede wszystkim okazałe pałace, jednak które z nich są warte uwagi?

Hofburg
Hofburg to dawna siedziba Habsburgów, która kilkukrotnie ulegała przebudowie. Obiekt cieszy się bardzo dużą popularnością wśród turystów z całego świata, ponieważ jest bardzo imponujący, a jego powierzchnia przekracza kilkaset kilometrów kwadratowych. Na terenie całego obiektu znajduje się kilka tysięcy pokoi i muzeów, kaplice, ogrody, a także biblioteki.

Schonbrunn
Kolejnym bardzo okazałym zabytkiem jest pałac Schonbrunn, który uznawany jest za jeden z najbardziej wartościowych obiektów mieszkalnych. Obiekt charakteryzuje bogactwo różnorodnych dekoracji architektonicznych, ściennych malowideł oraz sztukaterii. Tuż obok obiektu znajduje się palmiarnia oraz przepiękny ogród zoologiczny, dzięki czemu czas spędzony w tym miejscu z pewnością będzie bardzo udany. Warto również wiedzieć o tym, iż na pobliskim wzgórzu znajduje się punkt widokowy, z którego można podziwiać panoramę na całe miasto.

More from category

Pobyt w Pradze. Co można zwiedzić?
Pobyt w Pradze. Co można zwiedzić?

Kiedy przywołujecie w swojej pamięci Pragę, to wspominacie naprawdę piękne wakacje, które udało Wam się [Read More]

Interesting Sites

    Archives